fbpx
rovaniemi-z-wizyta-u-sw-mikolaja_5

Z wizytą u Świętego Mikołaja. Wycieczka lotnicza na koło podbiegunowe.

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja • Przejażdżka zaprzęgiem psów husky i reniferów • Lapońskie opowieści!• Kraina Śnieżnej Zabawy!

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1

Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, przeżywamy go w sposób szczególny, myślimy o prezentach i często przenosimy się myślami do miejsca, w którym moglibyśmy spotkać Świętego Mikołaja. Zapraszamy Państwa właśnie tam, do niewielkiej drewnianej wioski, niedaleko Rovaniemi w Laponii. Dokładnie tam, gdzie przebiega koło podbiegunowe. To doskonała przygoda dla dzieci i dorosłych, bo w domu Świętego Mikołaja każdy jest dzieckiem!
Od dawien dawna wioska jest oficjalną siedziba Świętego Mikołaja, w wiosce jest urząd pocztowy Św. Mikołaja, liczne sklepy z pamiątkami, kafeterie, ale oczywiście najważniejsze jest jego biuro – jedyny budynek wyrastający powyżej niskiej zabudowy, z efektowną wieżyczką, na której umieszczony jest portret Mikołaja. Audiencja jest udzielana w ciepłym, przytulnym pokoju, gdzie nadworny elf robi pamiątkowe zdjęcia.
Ale to nie jedyne atrakcje, które zapewnia nam wioska będąca mikołajową siedzibą. Mamy do dyspozycji mnóstwo atrakcji, które spowodują, że będą to niezapomniane chwile: jazda zaprzęgami psów husky i saniami zaprzężonymi w renifery, udział w lapońskiej ceremonii i mnóstwo zabawy.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie, Katowicach, Poznaniu (lotnisko wylotowe zależne jest od wybranego terminu wycieczki) ok. 2 h przed wylotem,

Przelot do Rovaniemi (ok. 2h). Po przylocie powitanie na lotnisku – każdy z uczestników otrzyma od elfów paszport do wioski Św. Mikołaja.

Przejazd do wioski Św. Mikołaja (transfer ok. 10 min jazdy z lotniska); czas na przebranie się w specjalnie przygotowane (dostarczone przez organizatora) stroje do jazdy zaprzęgami husky, pozwalające komfortowo spędzić czas na świeżym powietrzu (do dyspozycji uczestników są szatnie; można także zdeponować bagaż oraz przedmioty osobiste).

Spotkanie z pilotami, którzy przedstawią w szczegółach całodniowy program pobytu w wiosce Św. Mikołaja.

Następnie (zgodnie z harmonogramem opisanym w paszporcie) możliwość wzięcia udziału w następujących atrakcjach na terenie wioski Świętego Mikołaja:
• Spotkanie z psami husky! Psy husky to przemiłe zwierzęta, które tutaj stworzone są głównie do pracy. Poznamy tajniki ich hodowli, zobaczymy jak żyją w swym naturalnym środowisku, a przede wszystkim wybierzemy się na przejażdżkę psim zaprzęgiem. 
• Spotkanie z reniferami! Renifery od zawsze towarzyszą rdzennym mieszkańcom Laponii w niełatwych arktycznych warunkach. Będziemy mogli spotkać się z hodowcami reniferów, a także poczuć się jak sam Św. Mikołaj, udając się na przejażdżkę saniami zaprzężonymi właśnie w renifery.
• Ceremonia Lapońska, podczas której zostaniemy zaproszeni do tradycyjnego miejsca spotkań Samów – rdzennych mieszkańców Laponii, gdzie przy ognisku, opowieściach z dalekiej północy i gorącym soku żurawinowym zostaniemy przyjęci w poczet zdobywców koła podbiegunowego (dla uczestników specjalny certyfikat!).

Zapraszamy do zakupu pamiątek oraz do samodzielnego zwiedzania wioski Św. Mikołaja i jej licznych atrakcji: najważniejsza będzie oczywiście wizyta w domu Świętego Mikołaja. Będą Państwo mieć możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęcia – niezapomnianej pamiątki z tej wizyty (zdjęcie płatne dodatkowo ok. 32 EUR/os.).
Warto zajrzeć do urzędu pocztowego skąd Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata czy odwiedzić krainę śnieżnej zabawy Snowland (dodatkowo płatne ok. 30 EUR/os).

W trakcie powyższego programu przerwa na lunch (w restauracji na terenie wioski Św. Mikołaja; wliczony w cenę obligatoryjnego pakietu). 

Późnym popołudniem wyjazd z wioski Św. Mikołaja, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy/Katowic/Poznania ok. godziny 19:00. 

 

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.


Świadczenia

Cena obejmujeprzelot samolotem charterowym do/z Rovaniemi, transfer lotnisko – wioska Św. Mikołaja – lotnisko, opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL, Assistance, bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie, lunchu podczas programu (koszt pakietu wraz z lunchem 235 EUR/os. – płatne pilotowi wycieczki) oraz innych wydatków osobistych

Sprawdź daty wylotów i zgłoś się na wycieczkę
Ceny od 1270zł

Data wyjazdu

12.12.2020

Miasto wylotu

WARSZAWA
KATOWICE

Data wyjazdu

19.12.2020

Miasto wylotu

POZNAŃ
WARSZAWA

Data wyjazdu

20.12.2020

Miasto wylotu

WARSZAWA
KATOWICE

Data wyjazdu

16.01.2021

Miasto wylotu

WARSZAWA

Data wyjazdu

30.01.2021

Miasto wylotu

KATOWICE

Data wyjazdu

13.02.2021

Miasto wylotu

POZNAŃ

Udostępnij znajomym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

Podobne propozycje

ZGŁOSZENIE NA WYCIECZKĘ

Wypełnij poniższe pola. Skontaktujemy się z Tobą, aby dopełnić formalności.

PROSZĘ O OFERTĘ

Twój numer lub email zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty.

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies