fbpx

Zwroty za anulowane rezerwacje z powodu Covid-19 przez biuro ITAKA

Zbliża się termin rozpoczęcia zwrotów wpłaconych kwot za imprezy turystyczne, które zostały anulowane z powodu pandemii.

Z dniem 15 września 2020, Itaka rozpoczęła kampanię informacyjną na temat zasad zwrotów. Z uwagi na fakt, że będą one dokonywane przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, a nie bezpośrednio przez organizatora wyjazdu, konieczne jest dopełnienie dodatkowych formalności.

Wszyscy klienci Itaki, których wyjazd został anulowany z powodu pandemii otrzymają (lub już otrzymali) email lub sms zachęcający do zalogowanie się do strefy klienta w celu potwierdzenia swoich danych .

Po zalogowaniu się do strefy klienta, na anulowanej rezerwacji Klienci mogą wybrać jedną z dwóch opcji:

  1. wycofanie się ze zwrotu gotówki i wybranie vouchera o wartości 105% wpłaconej kwoty.
  2. potwierdzenie chęci otrzymania zwrotu wpłaconych środków z funduszu TFZ. Wymagane uzupełnienie w Strefie Klienta numeru PESEL (oraz ewentualnie numeru konta, jeśli wcześniej nie był przesyłany do organizatora)

Uzupełnienie numeru PESEL przez Klientów jest niezbędne do złożenia przez B.P. ITAKA wniosku do UFG. Bez numeru PESEL nie jest możliwe złożenie kompletnego wniosku, co może opóźnić wypłatę środków. Wymagany jest nr PESEL płatnika (właściciela rezerwacji).

Jeśli wszystkie dane są już wpisane, to strefie klienta dostępne będą wszystkie potrzebne informacje do złożenia wniosku o zwrot w UFG/TFZ.

Przykładowy zrzut ekranu zawierający podgląd tych danych jest poniżej (pobierz oryginalny plik z podglądem):

Itaka zwrot wpłat TFG TFZ UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował specjalną stronę z odpowiedziami na najważniejsze pytania dotyczące zwrotów. Kliknij w poniższy link:

https://tfg.ufg.pl/tresc/34/Koronawirus_zwroty_wplat_dla_podroznych

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne tematy

PROSZĘ O OFERTĘ

Twój numer lub email zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty.

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies