fbpx
Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie. Ważna zmiana dotycząca warunków wjazdu.

AKTUALIZACJA
Na Wyspy Kanaryjskie jednak z testem PCR.

Podjęta przez rząd autonomii Wysp Kanaryjskich decyzja o akceptacji testów antygenowych, nie spotkała się z pozytywnym odbiorem przez rząd w Madrycie.

Ostatecznie to jednak Madryt ma decydujący głos i tym samym przed wylotem na Teneryfę, Gran Canarię, Lanzarote, Fuerteventurę, La Palmę czy inne z Wysp Kanaryjskich konieczne jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR. Test musi być wykonany na max. 72h przed przylotem wyspy.

Poprzednia wersja artykułu:

Wyspy Kanaryjskie wprowadzają zmianę w zasadach dotyczących wjazdu. Będzie taniej.

Wprowadzona zmiana dotyczy obowiązkowych testów na SARS-COV-2, które muszą wykonać osoby planujące wyjazd na którąkolwiek z wysp. Od 10 grudnia 2020 roku wprowadzona została zmiana w przepisach, które teraz dopuszczają jeden z dwóch rodzajów testów:

  • test PCR (RT-PCR)
  • test antygenowy (test musi wykazywać min. 97% dokładność i min. 80% czułość).
 
Wynik testu musi być pisemny (lub w wersji cyfrowej) i musi zawierać następujące informacje: imię, nazwisko i numer dokumentu osoby testowanej, nazwę laboratorium wykonującego test, markę testu, datę i godzinę pobrania wymazu oraz rezultatu testu. Powinien być tez byc przetłumaczony na język angielski lub hiszpański.

Ważne!

Test (bez względu na wybrany rodzaj) musi być wykonany w ciągu 72 godzin poprzedzających przyjazd na Wyspy Kanaryjskie.

Co to konkretnie oznacza?

To spore ułatwienie dla osób planujących wyjazd na urlop na Wyspy Kanaryjskie. Możliwośc wykonania testu antygenowego jest znacznie łatwiejsza i tańsza niż standardowego testu RT-PCR.

Koszt testu antygenowego wynosi około 150zł. Test RT-PCR około 450zł. Łatwo policzyć oszczędności wynikające z tej zmiany.

Myślisz o wakacjach na Wyspach Kanaryjskich? Wypełnij poniższy formularz, a my dobierzemy Ci ofertę.

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne tematy

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies