fbpx

PODRÓŻ TANIMI LINIAMI – Ryanair, Wizz Air, EasyJet

TANIE LINIE - NA RAZIE TYLKO ZWROTY W FORMIE VOUCHERÓW

Ryanair, Wizz Air, Easyjet oraz cały szereg innych przewoźników niskokosztowych, pozwalają pasażerom na bezpłatne zmiany dat podróży. Nie pobierają opłaty manipulacyjnej, ale jeśli bilet w nowej dacie jest droższy – pasażer zobowiązany jest do pokrycia różnicy.

W każdym przypadku anulowanego przelotu można ubiegać się o zwrot. W imieniu naszych klientów robimy to my. 

Aktualnie wszyscy przewoźnicy z segmentu tanich linii lotniczych nie dokonują zwrotów gotówki. Proponują natomiast zwrot w formie vouchera. Oczywiście można nie zgodzić na zaproponowane rozwiązanie, ale powoduje to, że faktyczny zwrot odwleka się w nieznaną przyszłość.

 

Zasady funkcjonowania voucherów w linii Ryanair

Voucher jest ważny przez 12 miesięcy i może być wykorzystany w przyszłych planach podróży. Proszę pamiętać ze jeśli kupon nie zostanie wykorzystany przed upływem daty ważności otrzymają Państwo całkowity zwrot gotówki lub w przypadku kiedy kupon zostanie wykorzystany częściowo otrzymają Państwo opcję kuponu na niewykorzystaną kwotę lub zwrot gotówki po upływie terminu ważności.

Czyli – jeśli samoloty Ryanair zaczną latać, a do tego czasu nie otrzymasz zwrotu, bo nadal będzie on niewykonany przez linię lotniczą – możesz opłacić voucherem swoje kolejne podróże.

Zasady funkcjonowania voucherów w linii Wizz Air.

Wizz Air dokonuje zwrotów o wartości anulowanych biletów na konto Wizz pasażera (lub biura, w którym bilet został zakupiony). Kredyt jest ważny 2 lata. Taki zwrot można zamienić na faktyczną gotówkę, ale tu znów – potrwa to i nie wiadomo jak długo. We właściwym czasie Wizz Air poinformuje pasażera (lub biuro, w którym dokonał zakupu) o terminie zwrotu i wymogach dotyczących dokonania tego zwrotu.

Zasady funkcjonowania voucherów w linii Easyjet.

Easyjet nie rożni się zasadniczo od pozostałych przewoźników. Zwrot można uzyskać, ale w niewiadomym terminie, natomiast voucher o wartości anulowanej rezerwacji przyznawany jest dość szybko (kilka dni) od momentu zlecenia. Voucher jest ważny 12 miesięcy. W tym czasie należy dokonać rezerwacji, a sama podróż może odbywać się jeszcze później niż wartość samego vouchera.

Brakuje jakichś informacji? Napisz do nas – postaramy się uzupełnić.

Udostępnij ten wpis znajomym

Share on facebook
Udostępnij na Facebook
Share on twitter
Udostępnij na Twitter
Share on email
Wyślij emailem

chcesz coś dodać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PROSZĘ O OFERTĘ

Twój numer lub email zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty.

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies