fbpx

Podróż liniami LOT

PROPOZYCJE POLSKICH LINII LOTNICZYCH LOT DLA PASAŻERÓW ANULOWANYCH REJSÓW

Informacje dla pasażerów posiadających bilety na loty
od 15 marca do 31 maja 2020 roku

Jeśli posiadasz bilet na rejsy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT w terminie od 15 marca do 15 maja, odwołane z powodu zamkniętego ruchu lotniczego w Polsce, skorzystaj z jednej z kilku możliwości elastycznej zmiany rezerwacji:

 1. Wykorzystaj wartość biletu w postaci vouchera
  Potrzebujesz więcej czasu na zaplanowanie nowej podróży z LOTem? Zgłoś się do nas w ciągu roku od momentu zakupu oryginalnego biletu i skorzystaj z vouchera. Oryginalną wartość biletu zapisaną na voucherze można wykorzystać na dowolny rejs z oferty LOTu.

  Voucher jest ważny przez rok (12 miesięcy) od momentu jego otrzymania. W tym czasie możesz go wymienić na nowy lot, realizowany w czasie następnych 12 miesięcy.

  Chcesz przekazać voucher osobie bliskiej lub znajomemu? Od teraz nie tylko pasażer może wykorzystać wartość vouchera na dowolny lot, ale także osoba, której zostanie on przekazany.

  Jeżeli cena nowego biletu na który chcesz wymienić voucher jest niższa, różnica jest zwracana w postaci nowego vouchera, który ma ważność 12 miesięcy od momentu wystawienia.

  Jak wymienić bilet na voucher?
  Jeśli kupiłeś bilet za pośrednictwem biura podróży, zwróć się do tego biura w tej sprawie.

 2. Zaplanuj swój wyjazd w innym terminie
  Jeśli nie masz jeszcze planów co do dalszej podróży, nie spiesz się. Masz rok od momentu zakupu biletu na dokonanie zmiany terminu.

  Swoją podróż możesz przesunąć maksymalnie o rok od pierwotnej daty wylotu.

  Wybierając to rozwiązanie, otrzymasz od nas dodatkowo kod uprawniający do 30% zniżki* na kolejną podróż LOT-em. Kod promocyjny jest ważny przez rok (12 miesięcy) od momentu jego otrzymania. Kod można wykorzystać na wszystkie loty oferowane w siatce połączeń LOT, we wszystkich klasach podróży.
  * Zniżka jest naliczana od wartości taryfy, nie dotyczy podatków i opłat.

  Jak zmienić termin swojej podróży?
  Jeśli kupiłeś bilet za pośrednictwem biura podróży, zwróć się do tego biura w tej sprawie.

 3.  Elastyczna zmiana trasy podróży
  Bilet na odwołany lot możesz także zamienić na przelot na zupełnie innej trasie, w dogodnym dla Ciebie terminie. Jeśli nowy bilet będzie droższy od poprzednio zakupionego (np. krótki rejs do Londynu zamienisz na międzykontynentalny lot do Tokio), od należnej dopłaty odejmiemy 200 PLN*.
  * Zniżka jest naliczana od wartości taryfy, nie dotyczy podatków i opłat.

  Teraz możesz spokojnie zaplanować swój rejs – na zgłoszenie zmiany terminu wylotu masz rok od momentu zakupu oryginalnego biletu. Swoją podróż możesz przesunąć maksymalnie o rok od daty pierwotnego wylotu.

  Jak zmienić rezerwację i zaplanować swoją podróż?
  Jeśli kupiłeś bilet za pośrednictwem biura podróży, zwróć się do tego biura w tej sprawie.

  Zmiana trasy możliwa w przypadku lotu międzynarodowego.

 4. Jeśli żadna z powyższych możliwości nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz ubiegać się o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu. W przypadku podróży nierozpoczętej zwracana jest wartość biletu pomniejszona o opłatę serwisową. Zwrot z biletu częściowo wykorzystanego nastąpi w kwocie za nieprzebyte odcinki podróży.

  Zwrot zgłoś w miejscu, gdzie zakupiłeś bilet – np. w swoim biurze podróży.

  Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń, termin rozpatrzenia wniosków o zwrot jest obecnie znacznie wydłużony. Wnioski są obsługiwane w kolejności wpłynięcia i nasi konsultanci cały czas pracują nad tym, żeby skrócić czas oczekiwania.

  Pamiętaj, że bilet na odwołany rejs zachowuje ważność przez rok od daty zakupu. Możesz więc spokojnie się zastanowić, wymieniając bilet na voucher, elastycznie zmienić termin wylotu, a także wybrać nową trasę podróży.

Udostępnij ten wpis znajomym

Share on facebook
Udostępnij na Facebook
Share on twitter
Udostępnij na Twitter
Share on email
Wyślij emailem

chcesz coś dodać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PROSZĘ O OFERTĘ

Twój numer lub email zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty.

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies