wykrzyknik wow katowice lotnisko

Kolejne lotnisko w Polsce otwiera punkt szybkich testów (zwolnienie z kwarantanny)

Katowice Airport otworzy punkt szybkich testów antygenowych. Dzięki temu przylatujący do Polski mogą wykonać test i zwolnić się z kwarantanny.

Począwszy do 27 lutego, wszyscy przylatujący na lotnisko Katowice Airport spoza strefy Schengen, będą mogli skorzystać z opcjonalnej usługi wykonania szybkiego testu antygenowego jeszcze przed stanowiskami kontroli granicznej.

Negatywny wynik testu (dostępny najczęściej w czasie do 20 minut) jest podstawą do zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny nałożonej na wszystkich podróżujących do Polski transportem zorganizowanym.

Co to oznacza?

Jeśli wybierasz się na wakacje i wylatujesz z oraz wracasz na lotnisko w Katowicach, nie musisz wykonywać testu przed powrotem na max 48h, aby uzyskać zwolnienie z kwarantanny. Robiąc to po wylądowaniu i przed stanowiskami kontroli granicznej, spełniasz wymóg wykonania testu przed przyjazdem do Polski, ponieważ przekroczenie granicy (kontrola straży granicznej) jest za stanowiskami testowymi.

Ile to kosztuje?

Koszt wykonania testu to 180zł (preferowana jest płatność kartą). Badania wykonuje prywatne laboratorium Labmed. Przed badaniem należy wypełnić skierowanie, które można pobrać poniżej:

 

Jak się przygotować do badania?

  • około 2 godziny przed pobraniem materiału nie należy aplikować do nosa i gardła środków przeciwdrobnoustrojowych takich jak krople, aerozole czy maść
  • bezpośrednio przed pobraniem nie należy wydmuchiwać nosa.

Udostępnij ten artykuł

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Inne tematy

PROSZĘ O OFERTĘ

Twój numer lub email zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty.

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies