Plaża Kastani Grecja Skopelos

Grecja. Zasady wjazdu obowiązujące od 19 kwietnia 2021.

Grecja zapowiadała, że otworzy sezon turystyczny od 14 maja. Nieoficjalnie było wiadomo, że kraj ten przyspieszy swoją decyzję. Stało się. Sprawdź na jakich zasadach możesz polecieć już teraz do Grecji.

Od 19 kwietnia 2021 roku Grecja poluzowała zasady wjazdu, a zwłaszcza obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do tego kraju. Na razie łagodniejsze przepisy obejmują obywateli UE (czyli również Polski), krajów należących do strefy Schengen, Stanów Zjednoczonych, WIelkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Serbii i Izraela.

Jakie zasady obowiązują przy wjeżdzie do Grecji?

Podróżni przybywający do Grecji z krajów wymienionych powyżej są zwolnieni z obowiązku odbywania kwarantanny, pod warunkiem:

  • okazania negatywnego wyniku testu PCR przeprowadzonego na max. 72h przed przyjazdem do Grecji LUB
  • okazania zaświadczenia o zaszczepieniu na Covid-19. Zaświadczenie musi być w języku angielskim, a procedura szczepienia zakończona min. 14 dni przed przyjazdem.

Nadal obowiązuje elektroniczna rejestracja - formularz PLF

Wszyscy przyjeżdżający (przylatujący) do Grecji nadal muszą wypełnić formularz elektronicznej rejestracji – PLF. Formularz dostępny jest pod adresem https://travel.gov.gr/#/

ZAMÓW SOBIE WAKACJI W GRECJI

Udostępnij ten artykuł

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Inne tematy

PROSZĘ O OFERTĘ

Twój numer lub email zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty.

w celu poprawy użyteczności, Nasza strona wykorzystuje pliki cookies